HALI SAHA ÇADIRI

Halı Saha Çadırı
Spor sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Pek çok farklı alternatiflere sahip olsa da ülkemizde en çok sevilen dalı Futbol dur. Profesyonel olarak oldukça başarılı isimlere ev sahipliği yapan ülkemizde amatör ve hazırlık aşamasında ki pek çok gencimizde futbolcu olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Açık Tenis Kortu

İyi bir futbolcu olmanın yolu da başarılı bir antrenör ve sağlam bir altyapı ile hazırlanmış halı sahalardan geçmektedir. Antrenmanların, küçük çaplı müsabakaların egzersiz ve hazırlıkların yapıldığı bu alanların futbol oynamaya ve geliştirmeye uygun iyi bir zemin ve çevre kaplamalarıyla hazırlanmış olmasına ihtiyaç vardır.

Açık ve Kapalı Halı Saha olarak iki grupta düzenlenen bu alanların zemininde suni çim döşemeler kullanılmakta olup, çevresinde branda ve çadır sistemlerinden yardım alınmaktadır. Özellikle Kapalı Halı Saha Yapımı ve Halı Saha Çadırları aşamasında çadır sistemlerinin hava olaylarına karşı mukavemet gösteren yapısının rolü bu alanın dört mevsim sağlıklı şartlar altında kullanılabilmesine imkan sağlamaktadır.

Standart olarak bir ölçüsü bulunmayan bu sahalar genellikle 800m2 ile 1500m2 arasında, yatırımcının tercihine göre şekillendirilmektedir.

Ticari odaklı oluşturulan bu alanlar futbol oynamaya müsait geniş bir alanda çevresi ve tavanı dayanıklı çelik profil iskelet sistemi ile konturlanmakta olup, Halı Saha Brandası ile de tamamen kapalı ve muhafazalı hale getirilmektedir. Görüş alanını kısıtlamadan ve hava akımını kesmeden ferah, muhafazalı ve mimari olarak alanı dekoratif bir görünüme kavuşturan branda sistemleri farklı renk tonları ile de göz alıcı ve dikkat çekici görsel etki yaratarak sahanın fark edilme ve keşfedilme niteliğini artırmaktadır.

Bu denli hava olaylarına ve ısıya direk maruz kalan bir yapının branda seçimi de elbette ki bu şartlara uyum sağlayacak ve mukavemet gösterecek tarzda olmalıdır.

Kaliteli pvc esaslı polyester kumaştan yapılan Halı Saha Çadırı geç alev alan özelliği ile güvenilir olup, kesinlikle yağmur ve kar sularını alana sızdırmamak da UV ışınlarının da direk ortama yansımasını engelleyerek spor için uygun ortamın oluşmasına katkı sağlamaktadır. Gece ve gündüz aktiviteleri için engel teşkil etmeyen bu sistemler saha iskelet sisteminin üzerine giydirme yapılarak uygulanmaktadır. Halı Saha Fiyatları da alanın büyüklüğüne ve niteliğine bağlı olarak değişmekte olup, üzerine uygulanacak baskı, yazı ve renk çeşitlerine göre de değişkenlik gösterebilmektedir.